Jak prać pościel dla dzieci i niemowląt ?

 

Pościel bawełniana dla noworodka, prześcieradełka i baldachimy

Pościel bawełnianą oraz prześcieradełka i baldachimy wykonane z bawełny pierzemy w temperaturze 40 st. na programie z normalnym wirowaniem.

Prasować w niskiej temperaturze, w miarę możliwości na lewej stronie.

Nie suszyć w suszarce bębnowej, nie chlorować i nie wybielać.

 

 

 

pranie pościeli bawełnianej dla dzieci

 

Pościel oraz prześcieradełka z bambusa i muślinu

Muślin jest wysokiej jakości tkaniną bawełnianą wysoce odporną na wielokrotne pranie, dlatego przy odpowiedniej pielęgnacji nie należy obawiać się o jego szybkie zużycie. Zalecamy pranie naszej pościeli muślinowej w temperaturze 30°C na niskich obrotach. Choć nie wymaga prasowania, możemy używać żelazka nagrzanego nawet do 100°C.  Nie zalecane jest stosowanie wybielaczy i suszenie mechaniczne.

Tkanina bambusowa jest w 100 proc. naturalna, dlatego przy jej intensywnym użytkowaniu można po jakimś czasie zauważyć delikatne ” kulkowanie” materiału. Nie jest to podstawą do reklamacji ponieważ wynika to z naturalnych właściwości tego materiału. 

  • prać w pralce w 30 st. C.
  • obroty max. 800/min
  • prać bez wybielania
  • prać bez środków zmiękczających
  • nie pierzemy ręcznie ani chemicznie
  • suszyć na płasko

Ochraniacze wodoodporne na materacyki 

Pranie w 60º, program delikatny, wirowanie maksymalne obrony 800,  stosować delikatne detergenty, nie stosować wybielaczy, nie suszyć w suszarce bębnowej.

 

Kołdry i poduszki, ochraniacze, przyborniki, rożki, pościel i rożki z MINKY

Kołdry i poduszki, ochraniacze, przyborniki i rożki należy prać ręcznie w niskiej temperaturze, tak aby włókna wypełniające się nie zbiły. Dopuszczalne jest pranie w pralce na delikatnym programie do 30 st. (np. program do prania wełny bez wirowania) – NIE WIROWAĆ!

Elementy delikatnie odcisnąć i równomiernie rozłożyć na suszarce do prania, kilka razy przewiesić. Należy pamiętać o równomiernym rozłożeniu wypełnienia.

Nie prasować produktów wykonanych z MINKY, nie suszyć w suszarce bębnowej, nie chlorować i nie wybielać!

UWAGA! W przypadku rożków z wkładką kokosową, przed praniem należy ją wyciągnąć z rożka.

Jak prać kołdry i poduszki dla dzieci

 

Moskitiery

Moskitiery należy prać ręcznie w w temperaturze 30 stopni.  Ostrożnie odcisnąć, nie wykręcać. Można rozwiesić lekko wilgotną do suszenia, np. na stelażu do baldachimu.

Nie suszyć w suszarce bębnowej, nie chlorować i nie wybielać.

jak prać moskitierę dla dzieci